نورپردازی و روشنایی در سال آینده چه روندی دارد؟

نورپردازی و روشنایی در سال آینده چه روندی دارد؟

نورپردازی و روشنایی در سال ۲۰۲۰ به کدام سمت خواهد رفت؟ – نورنگار اسپادانا

نورپردازی و روشنایی سال ۲۰۲۰ هم مانند تمامی زمینه های دیگر با انبوهی از مدهای جدید و طراحی های نوآورانه همراه خواهد بود. در این مقاله می خواهیم به بررسی کلیدی ترین جهت های نورپردازی و روشنایی دنیا در سال آینده بپردازیم. همگی به خوبی میدانیم که این موضوع مهمی است و فعالان صنعت نورپردازی و روشنایی با درنظر گرفتن ترندها و مدهای سال، می توانند تصمیمات بهتری بگیرند.

سال آینده، پیشرفت تکنولوژی تولید LED و کوچکتر شدن ابعاد چیپ ست ها، آزادی عمل را برای طراحان نورپردازی بیشتر می کند.

نورپردازی و روشنایی در یک دهه اخیر، تحولات زیادی داشته است. بسیاری از این تحولات مدیون تکنولوژی نورپردازی LED می باشد. LED ها با سرعت زیادی در حال پیشرفت اند و هر روز در مدل ها و تکنولوژی های جدید تر، کوچکتر و پربازده تری تولید می شوند. با این تحولات، امکان نورپردازی در فضا هایی که قبلا (به خاطر کمبود فضا) قادر به نورپردازی آنها نبودیم، ایجاد خواهد شد.

نورپردازی و روشنایی در سال ۲۰۲۰ عرصه ای خواهد بود با تولید کنندگان بسیار؛ افزایش تقاضا به سوی کالاهای با کیفیت تر

 

تجهیزات نورپردازی و روشنایی در سال 2020 تولید کنندگان بسیار زیادی دارد و مردم به دنبال چراغ های با کیفیت خواهند بود.

 

سازندگان تجهیزات نورپردازی و روشنایی باید بدانند که سال آینده، سال با کیفیت ها است. محصولات با کیفیت با اقبال بازار مواجه خواهند شد. کلیه تولید کننده های LED باید در محصولاتشان از ال ای دی های با کیفیت و درایور های با راندمان بالا استفاده کنند تا بتوانند محصولی با دوام به بازار عرضه نمایند. چراغ هایی که پس از ۶ ماه به حالت نیم سوز یا چشمک زن درآید، سرنوشت جالبی برای فروش نخواهند داشت!

 

چراغ های ال ای دی همچنان بهترین گزینه برای روشنایی و نورپردازی خواهند بود.

همانطور که می دانید LED ها مصرف برق بسیار پایین‌تری نسبت به دیگر تجهیزات روشنایی دارند. از این گذشته، با پیشرفت علم نیمه هادی ها ، امکان تولید به صرفه تر و ارزان تر فراهم شده است. بنابراین تولید کنندگان و شرکت های بسیاری به سمت تولید تجهیزات روشنایی و نورپردازی LED خواهند رفت.

در بین تجهیزات نورپردازی و روشنایی ، لامپ ادیسونی کماکان طرفداران خودش را حفظ خواهد کرد.

لامپ های ادیسونی ، گونه ای از لامپ های فوق العاده کم مصرف ال ای دی هستند که به منظور تزئین و روشنایی فضای داخلی استفاده می شوند. این لامپ ها با حفظ شکل ظاهری لامپ رشته ای به بازار عرضه شدند با این تفاوت که علاوه بر نوردهی برابر، مصرف برقشان حدود ۴ تا ۶ برابر کمتر از لامپ رشته ای بود! لامپ ال ای دی ادیسونی ، علاوه بر سال آینده، می تواند تا مدت ها طرفداران خود را حفظ نماید. سازندگان لامپ ادیسونی ، مدل های مختلفی را برای طراحان دکوراسیون تولید می کنند و در سال آینده آنها به بازار عرضه خواهند کرد.

لامپ ادیسونی همواره با استقبال طراحان و اماکن گرانقیمت روبرو خواهد بود.

این محصولات، هم در قالب لامپ تنها و هم در قالب آویزها و چراغ های دیواری و رومیزی و انواع لوستر ها به بازار می آیند.

توجه به آلودگی محیط زیست و تلاش مردم دنیا به سمت کاهش آلودگی نوری

همانطور که می دانید بشر در عصر ارتباطات، صدمه های زیادی به محیط زیست زده است. زندگی ماشینی امروزی و افزایش جمعیت ما انسانها، برای محیط زیست بسیار زیان بار بوده است. از این رو با افزایش فرهنگ محیط زیست و نگهداری از منابع طبیعی، انسانها به سمت حفظ محیط زیست خواهند رفت. بسیاری از مصرف کنندگان به دنبال کالاهایی هستند که خریدن و استفاده کردن از آنها برای محیط زیست و طبیعت زیان بار نباشد.

یکی از انواع آلودگی های زیست محیطی، آلودگی نوری است. استفاده از لامپها و چراغ هایی که انرژی کم تری مصرف می کنند و اتلاف نور و انرژی در آنها کم تر باشد، یکی از موثر ترین روش ها برای مقابله با آلودگی نوری است. این یعنی استقبال طرفداران محیط زیست از پروژکتور LED و انواع لامپ ها و چراغ های نورپردازی و روشنایی LED در سال آینده.

در سال ۲۰۲۰ احتمالا از نورپردازی تاکیدی استقبال بیشتری خواهد شد.


نورپردازی تاکیدی یکی از مباحث جذاب در هر پروژه نورپردازی است. چه در نورپردازی داخلی و یا نورپردازی اکستریور و خارجی، استفاده از روش نورپردازی تاکیدی باعث سوژه سازی و جذابیت فضا خواهد شد.

با پیشرفت طرح ها و تنوع چراغ های نورپردازی LED ، انتظار می رود سال آینده سالی برای استقبال از نورپردازی تاکیدی باشد. قبلا وقتی بحث از نورپردازی یک اتاق می کردیم، ذهن مخاطبانمان به سمت یک چراغ آویز در وسط سقف می رفت. اما امروزه طراحان دکوراسیون انواع نورپردازی تاکیدی را با توجه به سناریو ها مختلف طراحی می کنند. مثلا برای سناریو مطالعه قبل از خواب، استراحت و … می توان انواع حالات نورپردازی تاکیدی را به کار برد.

برای کاربرد نورپردازی تاکیدی در فضای باز و نورپردازی نما هم می توانیم چند مثال زیباد و دلنشین بزنیم. هاله های نور چراغ دفنی را در نظر بگیرید که در امتداد یکدیگر به یک دیوار از باغ تابیده شده اند. نور جت لایت که بر استقامت و بلندی نمای ساختمان تاکید می کند و نورپردازی فواره های یک آبنما، همگی مثالهای دلچسب از نورپردازی تاکیدی برای فضای باز هستند.

نورپردازی تاکیدی یک راه خوب برای سوژه سازی است. نورپردازی تاکیدی نورپردازی فضای سبز نورپردازی نما هرسه در کنار هم

نوآوری در طرح های نورپردازی فضای سبز، یک امر اجتناب ناپذیر است. طراحان نورپردازی و معماران نور باید همیشه به دنبال شیوه های خلاقانه برای نورپردازی تاکیدی باشند.

سال آینده سالی است که طراحان به دنبال استفاده از شیوه های جدید و خلاقانه در استفاده از نورپردازی تاکیدی خواهند بود.

نورپردازی و روشنایی در سال آینده به سمت طبیعت باز می گردد؛ استقبال از متریال های چوب و فلز

در سال ۲۰۲۰ هم مانند سالهای گذشته، مردم به سمت طبیعت خواهد رفت. انتظار می رود در دکوراسیون داخلی و طراحی نما و فضای سبز، بیشتر از متریال های طبیعی استفاده شود(یا متریال هایی که با طرح طبیعی ساخته می شود مانند پلاستیک های با طرح چوب).

بنابراین نورپردازی و روشنایی هم که جزو جدایی ناپذیر از دکوراسیون است به همین سمت خواهد رفت. یک روند طبیعی و خلاصه و زیبا. انواع رنگ های سفید یخی، سفید نچرال و سفید آفتابی با ترکیبی از زرد انبهی و سبز خالص، می توانند در طرح های نورپردازی صحنه های طبیعی و جذاب ایجاد کنند.

به دلیل اینکه استقبال از المان های دکوراتیو ساخته شده با فلز و چوب بیشتر است؛ مشتریان به سمت چراغ هایی می روند که با متریال های فضای خود همگن باشد. پس انتظار می رود که چراغ های پلاستیکی و رنگ های صنعتی از استقبال کمتری برخوردار شوند.

جمع بندی

آنچه گفته شد ترجمه ای بود از مقاله آقای James C که در وبسایت ledlightexpert.com منتشر شده است. البته احتمالا تمامی آینده پژوهی های ایشان، مطابق آنچه گفتیم پیش نخواهد رفت و صنعت مد و تغییرات رفتاری مصرف کنندگان مسیر متفاوتی را از برخی پیش بینی های این مقاله، رقم خواهند زد.

در هر حال گروه نورپردازی و روشنایی نورنگار اسپادانا به عنوان یکی از تولید کنندگان انواع تجهیزات نورپردازی LED ، امیدوار است از خواندن این مقاله، ایده های خوبی گرفته باشید. ما آرزوی سالی سرشار از موفقیت و شادی برای همکاران و مشتریان صنعت نورپردازی داریم.

شرکت نورنگار اسپادانا تولید کننده تجهیزات نورپردازی Outdoor

گروه تولیدی و نورپردازی نورنگار یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان تجهیزات نورپردازی LED در ایران می باشد. ما تولید کننده انواع پروژکتور LED ، چراغ دفنی ، والواشر و چراغ استخری هستیم. در صورتیکه قصد دارید تجهیزات نورپردازی با کیفیت و به‌روز بخرید، خوشحال می شویم که سری به سبد محصولات ما بزنید.

 

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، احتمالا مطالعه مقالات زیر هم برایتان جذاب خواهد بود:

درباره نویسنده

نورنگار

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه

برخی از شرکت‌ها و سازمان‌هایی که تاکنون افتخار همکاری با آن‌ها را داشته‌ایم

برخی از مشتریان ما

پل های ارتباطی

تماس با نورنگار اسپادانا

از حسن توجه ، تماس و ارتباط شما مـتشکریم . ما نیز خود را متعهد میدانیم این اعتماد و حسن انتخاب شما را با ارائه خدمات مطلوب ارج نهاده و اعتماد شما را پاس بداریم.
برای ارتباط با ما میتوانید از آدرس ایمیل و فرم زیر استفاده فرمائید

ساعات کار :

شنبه تا چهارشنبه ۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰

پنج شنبه ۹:۰۰ الی ۱۳:۰۰

تماس با ما:

۲۳ ۱۸ ۲۶ ۳۲ – ۰۳۱

آدرس :

اصفهان
انتهای خیابان بزرگمهر – جنب میدان احمدآباد-کوچه ۷۷ -پلاک ۱۰۰۷ -شرکت فنی مهندسی نورنگاراسپادانا