فستیوال نور برلین ؛ پایتخت آلمان غرق در نور می شود + فیلم

فستیوال نور برلین ؛ پایتخت آلمان غرق در نور می شود + فیلم

جشنواره نور برلین ؛ به زودی برلین غرق در نور می شود.

جشنواره نور برلین یک رویداد محبوب بین المللی است که هر ساله در ماه اکتبر شروع می شود. جشنواره نور برلین ( Berlin Festival Of Lights ) به مدت ده روز، برلین پایتخت کشور آلمان را غرق در نور و شادی می کند. امسال این جشنواره از 19 تا 28 مهرماه دایر خواهد بود.
این جشنواره بین المللی یکی از جاذبه های مهم توریستی شهر برلین هم به حساب می آید. این مراسم هیجان انگیز، جایگاه برلین را از نظر نورپردازی های گسترده شهری بسیار ارتقا داده است.

شرکت تولیدی و نورپردازی نورنگار ، فیلم زیر را برای شما تهیه و تدوین کرده است تا بیشتر با این فستیوال بزرگ و با شکوه آشنا شوید.
.

.

استفاده از روش های نورپردازی شهری، Video Mapping و Mapping 3D در این جشنواره، زیبایی بناها و ساختمان های بزرگ شهر را چند برابر می‌کند. حرکت تصاویر زنده روی بنا ها، به نمای شهر در شب هنگام نشاط خاصی می دهد. این بنا ها شامل ساختمان های معروف، بناهای تاریخی میدان های اصلی، خیابان ها و اماکن مهم شهر برلین هستند.

فستیوال نور برلین ، نورپردازی شهری و نورپردازی نما با ویدئو مپینگ

فستیوال نور برلین؛ رقابتی به وسعت یک شهر

یکی از نکات جالب در مورد فستیوال نور برلین ، صحنه رقابت جهانی آن است. همه ساله تعداد زیادی از نورپردازها و طراحان ویدئو مپینگ از سراسر دنیا ، برای رقابت با یکدیگر در شهر برلین جمع می شوند. شرکت های نورپردازی رقابت گسترده را در طول 10 روز آغاز می کنند و آخرین تکنولوژی ها و طراحی های خود را در معرض نمایش مردم می گذارند.
به عبارت دیگر جشنواره نور برلین برای این شرکت های نورپردازی ، حکم نمایشگاه بزرگی را دارد که حدود دو میلیون و سیصد هزار بازدید کننده از آن دیدن می کنند! یکی از شعار های این رویداد ” 10 شب، 100 محل، 100.000 اثر نورپردازی” است.

ویدئو پروجکشن ، جشنواره نور برلین ، نورپردازی دروازه براندنبورگ Brandenburg gate Berlin festival of lights

جنبه های فرهنگی و هنری جشنواره نور برلین

مدیریت جشنواره تحت نظر شهردار شهر برلین، آقای مایکل مولر انجام خواهد شد. در این ده شب شگفت انگیز، رویدادهایی مانند Lumissimo و نمایش بزرگ تماشای نورپردازی شهری یا Light Seeing اجرا خواهند شد. همچنین تورهای مهیجی با قایق و اتوبوس و اسکوتر های برقی برگزار می گردد. در این مراسم هیجان انگیز، اطاق هایی برای Video Art تعبیه شده است که جذابیت آنرا بیشتر می کند.
در فستیوال نور برلین ، رویداد های خیریه هم وجود دارد. همچنین کلاس های آموزش عکاسی و برنامه رایگان بازدید از اماکن تاریخی شهر از دیگر مزایای این فستیوال است.

جشنواره نور برلین در بین گردشگران بسیار پر طرفدار است.

جشنواره نور برلین امسال در یازدهمین دوره خود در ماه اکتبر برگزار خواهد شد. این مراسم شکوهمند از روز یازدهم اکتبر 2019 شروع می شود و تا 20 اکتبر ادامه خواهد یافت؛ که به تقویم ایران از تاریخ 19 تا 28 مهر خواهد بود.
هر اثر نورپردازی سعی دارد پیامی را متناسب با اتفاقات فرهنگی و هنری جهان به بینندگان ارسال کند. برج تلویزیون، دروازه براندنبورگ، کلیسای جامع، برج برلین و ستون پیروزی از جمله مهم ترین محل هایی هستند که نورپردازی روی آن انجام می شود.

فستیوال نور برلین ، نورپردازی بنای templehof

فستیوال نور برلین در میان دیگر فستیوال های جهانی نورپردازی، محبوبیت بیشتری دارد.

فستیوال نور در شهرهایی مانند پراگ، لیون، آیندهوون، سیدنی و مسکو اجرایی می شود اما وسعت و جذابیت فستیوال نور برلین بسیار بیشتر است.
جشنواره نور برلین همچنین یکی از موفق ترین فستیوال های جهانی است و به قدری استقبال از آن زیاد است که هرساله بیش از ششصد هزار مکان اقامتی برای آن در نظر گرفته می شود. صاحب‌نظران حدس می زنند که در این جشنواره حدود 2 میلیارد ارتباط ویدئویی و خبری آنلاین ایجاد خواهد شد.
جالب است بدانید که فستیوال نور برلین از سال 2004 تا کنون برگزار می شود و می توان گفت که یک فستیوال ریشه دار است. با پیشرفت تکنولوژی و ابزار های نورپردازی، تکنیک های مدرن نورپردازی مانند ویدئو مپینگ و 3D Projection از سال 2015 تا کنون در فستیوال نور برلین به کار گرفته شد.

جشنواره نور برلین ، نورپردازی کلیسای جامع برلین ، Berlin festival of lights

رقبای بزرگی که امسال به مرحله فینال 2019 رسیده اند چه کسانی هستند؟

در فستیوال نور برلین، امسال رقابت اصلی ویدئو مپینگ و 3D Projection بر سر برج تلویزیون برلین است. برج تلویزیون یا TV Tower مرتفع ترین برج شهر برلین است. شرکت هایی که برای نورپردازی سه بعدی این برج برگزیده شده اند عبارتند از:

  • شرکت نورپردازی Artec از کشور پاکستان
  • شرکت نورپردازی Captain Energy از کشور هلند
  • شرکت نورپردازی Clockwork s.c از کشور لهستان
  • شرکت نورپردازی Andreas Hauslaib از کشور آلمان
  • شرکت نورپردازی Pani Pawlosky از کشور لهستان
  • شرکت نورپردازی Sila Sveta از کشور روسیه

این شرکت ها به مدت ده شب با آخرین تکنولوژی های نورپردازی دنیا با یکدیگر رقابت می کنند. می توان گفت که نورپردازی نما و نورپردازی بنا ، تبدیل به دو محور اصلی در فستیوال نور برلین شده اند.

شرکت نورپردازی نورنگار در آینده برای شما از فستیوال های نور و مناسبت های جهانی نورپردازی، بیشتر خواهد نوشت. اگر به دنبال جزئیات بیشتری از این جشنواره شگفت انگیز هستید می توانید به این سایت انگلیسی زبان مراجعه کنید. ما هم بسیاری از قسمت های این مقاله را با توجه به توضیحات آن سایت، نوشته ایم. از اینکه با ما همراه هستید سپاسگزاریم.

.

.

.

مطالب مرتبط

.

.

درباره نویسنده

نورنگار

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه

برخی از شرکت‌ها و سازمان‌هایی که تاکنون افتخار همکاری با آن‌ها را داشته‌ایم

برخی از مشتریان ما

پل های ارتباطی

تماس با نورنگار اسپادانا

از حسن توجه ، تماس و ارتباط شما مـتشکریم . ما نیز خود را متعهد میدانیم این اعتماد و حسن انتخاب شما را با ارائه خدمات مطلوب ارج نهاده و اعتماد شما را پاس بداریم.
برای ارتباط با ما میتوانید از آدرس ایمیل و فرم زیر استفاده فرمائید

ساعات کار :

شنبه تا چهارشنبه ۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰

پنج شنبه ۹:۰۰ الی ۱۳:۰۰

تماس با ما:

۲۳ ۱۸ ۲۶ ۳۲ – ۰۳۱

آدرس :

اصفهان
انتهای خیابان بزرگمهر – جنب میدان احمدآباد-کوچه ۷۷ -پلاک ۱۰۰۷ -شرکت فنی مهندسی نورنگاراسپادانا