چراغ صنعتی و روشنایی صنعتی LED چه مزیت هایی دارد؟

چراغ صنعتی و روشنایی صنعتی LED چه مزیت هایی دارد؟

چراغ صنعتی و سیستم روشنایی صنعتی LED چه مزایایی دارد؟

چراغ صنعتی و روشنایی صنعتی مباحثی هستند که همراه با پیشرفت تکنولوژی و تخصصی شدن خدمات کارگاهی ، به ادبیات کارخانه ها و واحد های صنعتی راه پیدا کردند. رفته رفته در ایران هم با افزایش طیف گسترده ای از کارخانه ها مواجه شدیم.
رشد کارخانه ها باعث شد صاحبان صنایع به فکر فرو بروند و برای تجهیز کردن کارخانه ی خود، به دنبال ابزارهای روشنایی بهینه و مقرون به صرفه باشند. سیستم های روشنایی صنعتی LED یکی از تجهیزاتی هستند که برای کارخانه جات اهمیت داشته و به بهره وری آنها کمک زیادی می کند. همانطور که می دانید برای تیم مدیریت یک کارخانه صرفه جویی در هزینه ها و افزایش بهره وری تولید دو پارامتر بسیار مهم است.
در ادامه این مقاله قصد داریم در خصوص مزیت و کاربردهای روشنایی صنعتی ال ای دی صحبت کنیم. از این که با شرکت نورنگار همراه هستید ممنونیم.

 

چراغ صنعتی LED ، باعث صرفه جویی زیادی در هزینه ها می شود.

چراغ صنعتی LED یکی از مهمترین تجهیزات روشنایی صنعتی است که مصرف برق بسیار پایینی دارد. کلیدی ترین عامل استقبال کارخانه ها از چراغ صنعتی LED ، همین مصرف پایین برق است. طبق تجربه های ما در ۱۵ سال تولید تجهیزات نورپردازی، مصرف برق یک چراغ ال ای دی ، بین ۴ تا ۶ برابر کم تر از چراغ ها و لامپ های نسل قدیم است.
در اصل، کیفیت و میزان روشنایی در کارخانه ها به امری جدی و مهم تبدیل شده است و اکنون هیچ کارخانه ای بدون سیستم روشنایی صنعتی قوی نمی تواند به خوبی فعالیت کند.

 

روشنایی صنعتی باید عاملی برای افزایش بهره وری تولید باشد.

نکته جالبی که مدیران کارخانه ها باید بدانند، قابلیت های دیگر چراغ صنعتی ال ای دی است. چراغ صنعتی ال ای دی حرارت کمی تولید میکند و از این جهت می توان طراحی های مختلفی با آن انجام داد. زاویه پخش نور در چراغ صنعتی ال ای دی قابل کنترل است. کافی است یک سوله بزرگ صنعتی را در نظر بگیرید که برای صرفه جویی در هزینه ها می خواهد از یک سیستم روشنایی صنعتی عمومی برای کل سوله و یک سیستم روشنایی صنعتی موضعی برای برخی از مهمترین بخش های تولید استفاده کند. زاویه پخش نور اینجا اهمیت می یابد.
مورد دیگری که در امر افزایش بهره وری تاثیر دارد، دمای رنگ می باشد. چراغ صنعتی ال ای دی باید رنگی سفید با یک دمای رنگ مخصوص داشته باشد که کارکنان به خوبی اشیا را تشخیص دهند و در عین حال، نور محیط برای چشم آنها خسته کننده نباشد. از دیگر مزیت های چراغ صنعتی ال ای دی نسبت به سیستم های روشنایی صنعتی، قابلیت تولید با دمای رنگ سفید اختصاصی و استاندارد است. در ادامه بیشتر با این موضوع آشنا می شویم.

 

طول عمر چراغ صنعتی LED بسیار بیشتر از دیگر تجهیزات روشنایی صنعتی است.

تکنولوژی لامپ گازی و چراغ صنعتی نسل قدیم، باید هر سال (یا یک سال و نیم) تعویض شوند. مدیران کارخانه ها به خوبی می دانند که این موضوع فقط شامل هزینه لامپ نمی شود و هزینه هایی از قبیل هزینه تعمیرات و نگهداری (زمان لازم برای تعویض لامپ ها و احتمالا تعویق در تولید) هم وجود دارند. بنابراین همه می دانیم که اگر سیستم روشنایی صنعتی طول عمر بیشتری داشته باشد بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.
چراغ صنعتی LED بین ۵ تا ۸ سال عمر می کند و می تواند یک جایگزین بسیار مناسب برای سیستم های قدیمی باشد.

 

هزینه کابل کشی و ایجاد شبکه برق رسانی به چراغ های صنعتی ال ای دی بسیار کمتر از دیگر تجهیزات روشنایی صنعتی است.

جالب است بدانید که چراغ صنعتی LED به سیم کشی نازک تری نیاز دارد. مصرف برق این چراغ ها بسیار کم تر است. این یعنی جریان کشی آنها از کابل های AC پایین تر بوده و سطح مقطع سیم مورد نیاز برای انتقال جریان الکتریکی پایین تر است.
با توجه به موضوعی که تحلیل کردیم، اگر سیستم روشنایی صنعتی LED را جایگزین سیستم قدیمی گازی کنیم (لامپ های متال یا سدیم)، نیازی به تقویت شبکه برق رسانی قبلی نخواهیم داشت و اتلاف برق در مسیر به شدت پایین می آید.

 

چراغ صنعتی ال ای دی تنها سیستم روشنایی صنعتی است که هزینه خود را در پول برق مصرفی کارخانه جبران خواهد کرد.

با توجه به مصرف برق پایین تر در روشنایی صنعتی ال ای دی و طول عمر بسیار بالای این سیستمها، هزینه برق و هزینه های تعمیرات و نگهداری کاهش می یابند. بنا بر تجارب ما در نهایت پس از دو سال، این سیستم ها به طور کامل پول خود را جبران می کنند و این مهم ترین مزیت آنها محسوب می شود.
شرکت تولیدی نورنگار اسپادانا به عنوان یکی از تولید کنندگان چراغ صنعتی و چراغ سوله ای ال ای دی ، همیشه به مشتریان خود می گوید: “به سیستم ال ای دی با چشم یک سرمایه گذاری بلند مدت نگاه کنید”!

 

سیستم های روشنایی صنعتی عامل مهم در ساخت کارخانه و سوله

یک کارخانه مجهز دارای قسمت های مختلف نظیر انبار، ماشین آلات و ابزارهای تولید است که باید با دقت فضای آنها را طراحی کند. فرض کنید یک کارخانه دارای بهترین تجهیزات است اما سیستم های روشنایی صنعتی روی آن به خوبی پیاده نشده باشد. کاملا مشخص است که فعالیت در این کارخانه سخت بوده و برخی کارها به خوبی پیش نمی رود.
سیستم روشنایی صنعتی یکی از مهمترین فاکتورهای راه اندازی سوله یا کارخانه است و باید در کنار عوامل دیگر پیاده سازی شود و امکانات زیرساختی آن در مراحل ساخت کارخانه مورد توجه قرار بگیرد. وقتی زیرساختهای سیستم به خوبی پیاده شوند و چراغ صنعتی مناسب و با کیفیت هم تامین گردد ، کارکنان با دید مناسب و دقیق به کارها می پردازند، چشم آنها خسته نمی شود و درصد خطا کاهش پیدا کند. از همه مهمتر ایمنی افراد در محیط کارخانه تامین شده و جای هیچ نگرانی نخواهد بود.

 

معیار های مهم این محصول چیست؟

میزان روشنایی، درخشندگی، یک پارچگی نور، حداقل خیرگی، CRI (یا همان شاخص نمود رنگ) از اهمیت ویژه ای برخوردار است. جالب است بدانید که رعایت این موارد باعث بهره وری و توسعه کارمندان شده و فضای کارخانه یا سوله را دلپذیرتر می کند. طبق تحقیقات متخصصانی که در این زمینه فعالیت می کنند، بهتر است نور چراغ صنعتی به رنگ مهتابی باشد. زیرا نور مهتابی به دلیل داشتن طول موج آبی تاثیرات زیادی روی عملکرد کارمندان می گذارد. یکی از مهمترین این دلایل عملکرد مغز است. موج نور آبی ساعت بدن را به خوبی کنترل کرده و موجب افزایش هوشیاری و تمرکز می شود.
اگر به موضوع تاثیرات نور و روشنایی در سلامت روانی کارمندان علاقه مند هستید، مطالعه این مقاله را به شما توصیه می کنیم.

 

نورپردازی پویا در روشنایی صنعتی چیست؟

نورپردازی پویا یا دینامیک نوعی دیگر از نورپردازی ها است که در آن میزان روشنایی بسته به نیاز و بسته به نور خورشید در فضا قابل تنظیم است. ناگفته نماند که نورپردازی پویا به دلیل اینکه یکپارچه بوده و غیر مستقیم است تاثیر بیشتری روی عملکرد کارمندان داشته و بازخورد بهتری خواهند داشت. پس خوب است همیشه در مورد سیستم روشنایی و نیازهای سازمان تحقیق کنیم و مطمئن شویم که کدام نوع برای محیط کار مناسب است.

 

مقاومت و پایداری

جدا از تمام این موضوعاتی که بیان کردیم، سیستم های روشنایی صنعتی از لحاظ طول عمر و کارایی قابل اعتماد تر از سیستم های دیگر است. بنا بر تجربه ما محیط هایی مانند سوله و کارخانه به دلیل اینکه ممکن است در معرض گرد و غبار، ذرات معلق و احتمالا مقداری هوای مرطوب قرار گیرند بهتر است از سیستم روشنایی صنعتی استفاده کنند.
چراغ سوله ای ال ای دی انتخابی مناسب و کارآمد برای کارخانه یا سوله خواهد بود. هر چه از این سیستم بیشتر استفاده کنیم در آینده با خرابی و ریسک های کمتری مواجه خواهیم شد. ناگفته نماند که استانداردهای IP و IK میزان مقاومت در برابر نفوذ گرد و خاک و آب را نشان می دهد. خوب است به این دو استاندارد در حین خرید چراغ توجه کنیم و اطلاعات این استانداردها را روی کالای خود ببینیم.

 

شرکت نورنگار اسپادانا تولید کننده انواع چراغ سوله ای ال ای دی

شرکت نورنگار اسپادانا به عنوان تولید کننده ادوات روشنایی LED برای بخشهای تجاری و صنعتی، به دنبال کشف راه حلی برای کم کردن مشکلات ناشی از نور نامناسب است. این شرکت در این راه از دانش مهندسان و طراحان روشنایی استفاده کرده است. چراغ سوله ای ال ای دی نورنگار انتخاب مناسبی برای روشنایی صنعتی است. در صورتی که قصد خرید این چراغ ها را دارید می توانید به ویترین چراغ سوله ای در سایت نورنگار مراجعه کنید.

درباره نویسنده

نورنگار

۶ دیدگاه

 • محمد سلیمانی on 2020.06.27

  توضیحات جامع و کاملی و مثمر ثمری بود…آرزوی بهترین هابرای شما❤

  • نورنگار on 2022.07.29

   متشکرم .

 • yabanci on 2021.02.10

  Great post. I will be experiencing many of these issues as well.. Debra Wolfy Mihalco

 • altyazili on 2021.02.10

  Hey there! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog. Loralee Arman Blakeley

 • Next time I read a blog, Hopefully it wont fail me as much as this particular one. I mean, Yes, it was my choice to read, however I really believed you would have something helpful to talk about. All I hear is a bunch of whining about something you could fix if you werent too busy searching for attention.

 • נערות ליווי on 2022.05.26

  Im very pleased to find this great site. I need to to thank you for ones time for this wonderful read!! I definitely enjoyed every little bit of it and I have you book-marked to check out new stuff in your website.

گذاشتن دیدگاه

برخی از شرکت‌ها و سازمان‌هایی که تاکنون افتخار همکاری با آن‌ها را داشته‌ایم

برخی از مشتریان ما

پل های ارتباطی

تماس با نورنگار اسپادانا

از حسن توجه ، تماس و ارتباط شما مـتشکریم . ما نیز خود را متعهد میدانیم این اعتماد و حسن انتخاب شما را با ارائه خدمات مطلوب ارج نهاده و اعتماد شما را پاس بداریم.
برای ارتباط با ما میتوانید از آدرس ایمیل و فرم زیر استفاده فرمائید

ساعات کار :

شنبه تا چهارشنبه ۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰

پنج شنبه ۹:۰۰ الی ۱۳:۰۰

تماس با ما:

۲۳ ۱۸ ۲۶ ۳۲ – ۰۳۱

آدرس :

اصفهان
انتهای خیابان بزرگمهر – جنب میدان احمدآباد-کوچه ۷۷ -پلاک ۱۰۰۷ -شرکت فنی مهندسی نورنگاراسپادانا