چراغ دفنی ضد آب

چراغ دفنی ضد آب یکی از محصولات نورپردازی گروه نورنگار است.

چراغ دفنی LED یکی از جالب ترین محصولات نورپردازی است که برای نورپردازی نما، نورپردازی فضای سبز، نورپردازی دیوار و نورپردازی ستون ها و تندیس ها به کار می رود. چراغ دفنی با کیفیت، باید ضد آب باشد. در حقیقت چراغ دفنی ال ای دی باید به گونه ای طراحی شده باشد که بتواند سال ها در شرایط مختلف آب و هوایی به کار خود ادامه دهد. در شرایطی مانند برف و باران های شدید، فصل های سرما و گرما، آبیاری ها و … ، چراغ دفنی باید بدون نقص به کار خود ادامه دهد.
چراغ دفنی نورنگار یکی از قدیمی ترین محصولات ایرانی است که در مدل های مختلفی تولید می شود. در این قسمت می خواهیم بیشتر با محصولات نورنگار آشنا شویم. از اینکه با ما همراه هستید ممنونیم.

 

امروزه چراغ دفنی به علت سازگاری با علم دکوراسیون خارجی و فضای سبز، با استقبال زیادی مواجه شده است.

چراغ دفنی ، یک ابزار نورپردازی دلچسب برای دیزاینر ها و مهندسان طراحی فضای سبز می باشد. علت آنرا همگی می دانیم “فضای بسیار کمی می‌گیرد و با زمین هم سطح می شود، تابش نور از پایین به بالا همیشه جذاب بوده است و اگر به درستی در محیط تعبیه شود، هیچ نور مزاحمی برای چشم مخاطب ندارد”. فقط تنها نکته ای که نباید فراموش کنیم، خرید یک محصول بادوام، ضد آب و با کیفیت است که سال ها بتواند بدون عیب به کار خود ادامه دهد. در ادامه به بررسی این ویژگی ها در تولید می پردازیم.

 

چراغ دفنی ضد آب به تکنولوژی بالایی برای تولید شدن نیاز دارد.

چراغ دفنی باید با یک استاندارد مهم طراحی و تولید شود. استاندارد مقاومت در برابر نفوذ آب و ذرات گرد و غبار. به این استاندارد IP می گوییم که کوتاه شده ی عبارت Ingress Protection می باشد. استاندارد لازم برای تولید هر چراغ دفنی ضد آب برابر است با IP67 . محصولی که تحت این استاندارد تولید می شود باید بتواند به مدت نیم ساعت در عمق نیم متری آب دوام آورد و کار کند.
چراغ های دفنی پس از گذشت زمان و بر اثر آبیاری ها و بارندگی های مختلف، ممکن است غرق آب شوند. البته نکته مهمی که هر اجراکاری باید آنرا رعایت کند، آبگریز بودن فونداسیون است. این محصول باید به گونه ای نصب شود که هرگونه احتمال غرق آب شدن آن بسیار پایین باشد. اما در صورتیکه غرق آب شد باید بتواند حدود یک تا دو ساعت دوام آورد.
همانطور که می دانید، ساختن یک محصول ضد آب با چنین ویژگی هایی، به تخصص و دانش فنی بالایی نیاز دارد. این کار، نیازمند تجربه و آزمایش ای متوالی هم هست. به همین دلیل امروزه بسیاری از طراحان فضای سبز، محصولات نورپردازی و چراغ دفنی پروژه خود را از شرکت های معتبری خریداری می کنند که تجربه و تخصص کافی را برای ساخت چنین محصولاتی دارند.

 

چراغ دفنی نورنگار در مدل های تک رنگ، RGB و DMX تولید می شود.

چراغ دفنی تک رنگ شامل انواع طیف سفید(یخی، آفتابی، نچرال) ، زرد، انبهی، بنفش، نیلی، آبی، سبز، قرمز، فیروزهای، آبی مایل به فیروزه ای، سبز مایل به فیروزه ای و بسیاری از رنگ های سفارشی دیگر است.
چراغ دفنی RGB یک محصول با کاربری متفاوت است. این چراغ می تواند با استفاده از تکنولوژی ترکیب رنگ سه رنگ اصلی(قرمز، سبز و آبی) تمام رنگ ها را تولید کند! در یک پروژه که تعدادی چراغ دفنی RGB استفاده شده است، تمامی چراغ ها به اتفاق یکدیگر و در هماهنگی با هم تغییر رنگ می دهند.
چراغ دفنی DMX یک چراغ دفنی RGB است که مداری برای فرمان اختصاصی در خود دارد. یک کنترلر DMX در پروژه، وظیف دارد که در هر لحظه رنگ مورد نظر برای هر چراغ دفنی DMX را ارسال کند. در چنین پروژه ای هر چراغ رنگ متفاوتی میگیرد و اصطلاحا یک انیمیشن زیبا از افکت ها و رنگ ها ایجاد می شود. جالب است بدانید که DMX یکی از پیچیده ترین حالت ها برای نورپردازی است و اجرای یک پروژه DMX به دانش و تخصص بسیار بالایی نیاز دارد.

 

یک محصول حرفه ای باید حرارت LED ها را به خوبی دفع کند.

چراغ دفنی با کیفیت و حرفه ای باید حرارت ناشی از کانال نیمه هادی LED هایش را به خوبی با محیط اطراف دفع کند. یکی از مهم ترین عواملی که هر ساله به هزاران چراغ دفنی غیر استاندارد آسیب می رساند عدم توانایی در دفع حرارت چراغ دفنی است. ال ای دی ها پس از یک ربع تا بیست دقیقه از روشن شدنشان، گرمایی در حدود ۶۰ درجه سانتی گراد تولید می کنند. دمای نقطه اتصال ال ای دی هرگز نباید از مقدار ۶۸ درجه سانتی گراد فراتر برود چون باعث ناپایداری و تخریب ساختار درونی LED خواهد شد.
اگر این محصول به خوبی طراحی شده باشد، باید بتواند دمای استاندارد را حفظ کند حتی اگر برای ساعتها روشن بماند. جالب است بدانید که شرایط نصب این محصول به گونه ای است که در زیر خاک نصب شده و در فصل گرم سال که زمین هم گرما دارد، باید بتواند در محدوده ای که زیر زمین دفن شده گرما را منتقل کند.
چراغ دفنی نورنگار، به دلیل استفاده از مقادیر مناسبی از فلز آلومینیم و طراحی مهندسی و دقیق آن، گرما را به خوبی دفع می کند.

 

شرکت نورنگار، چراغ دفنی LED را با بهترین و مرغوب ترین پاورال ای دی ها تولید می کند.

مهمترین قسمت از این محصول، همان LED ها هستند. قطعاتی که باید مصرف بسیار پایینی داشته باشند و توسط کمپانی های ال‌ای‌دی سازی پیشرفته دنیا تولید شده باشند. طبق برآورد ها، تحقیقات و تجربیات ما، طول عمر مفید هر LED (که در شرایط استاندارد و با ولتاژ مناسب تغذیه می گردد)، به طور متوسط برابر است با ۵۰٫۰۰۰ ساعت.
این یعنی اگر یک محصول استاندارد خریداری کرده باشید که با ال ای دی های مرغوب تولید شده باشد، و در هر شبانه روز، چراغ را ۸ ساعت روشن بگذارید، باید شش سال و نیم عمر کند. اگر همین چراغ را روزی ۶ ساعت روشن بگذارید باید هشت سال و نیم عمر کند. البته این به شرطی است که چراغی با ال ای دی های مرغوب خریداری نمایید. چراغ دفنی نورنگار با استفاده از مرغوب ترین ال ای دی های بازار به تولید می رسد.

 

سیستم برق کشی در پروژه نورپردازی به دو دسته AC و DC تقسیم بندی می شود.

در هر پروژه الکتریکی و نورپردازی سیستم برق کشی یکی از موارد مهم است که طراح پروژه و اجرا کار باید در آن مورد با یکدیگر هماهنگ شوند.
سیستم برق AC یکی از سیستم های اجرای پروژه نورپردازی است که اتلاف انرژی در آن کم تر است و ضخامت سیم کشی ها پایین تر است. بنابراین اجرای پروژه نورپردازی با برق AC هزینه کمتری دارد. البته برخی از پروژه های نورپردازی را نمی توان با برق AC اجرا کرد.
سیستم برق DC نوع دیگری از سیستم های اجرای پروژه نورپردازی است که در آن امنیت جانی مورد توجه قرار دارد و تمامی انواع نورپردازی را می توان با آن پیاده سازی کرد. مخصوا نورپردازی RGB و نورپردازی DMX (افکت دار). البته اجرا کردن یک پروژه نورپردازی با سیستم برق DC احتمالا هزینه برتر از نوع AC است. نکته مهم اینجاست که”شرکت تولیدی محصولات نورپردازی باید بتواند چراغ های AC و DC را طبق پروژه شما تولید کند”.

 

چراغ دفنی نورنگار در مدل های مختلفی تولید می شود که هر کدام می توانند با تغذیه AC یا DC کار کنند.

یکی از مواردی که هر طراح نور و متخصص دکوراسیونی را درگیر میکند، تنوع در محصولات نورپردازی است. تنوع در محصولات، سایزبندی ها و رنگبندی های مختلف باعث می شود که طراحان گزینه های مختلفی را هنگام نورپردازی داشته باشند.
گروه روشنایی و نورپردازی نورنگار محصولات بسیار متنوعی دارد. ما در قسمت چراغ دفنی ۴۵ نوع محصول مختلف طراحی کرده ایم که رنگ بندی و سایز های متنوع را شامل می شود.

 

محصولات نورپردازی نورنگار به صورت سفارشی و اختصاصی برای مشتریان عزیز تولید می شود. علت آن، ساخت رنگ مورد علاقه مشتریان و تولید چراغی با بهترین زاویه پخش نور است.

معمولا سیستمها و دستگاه هایی که به صورت اختصاصی برای یک کاربری خاص طراحی می شوند کارایی بهتری دارند. جالب است بدانید که در مورد تجهیزات نورپردازی LED این مساله بسیار اهمیت دارد. روال کار نورپردازی به این صورت است که معمار و طراح نور، مقدار نور مناسب را برای محیط و سوژه محاسبه می کند و زاویه پخش نور را معین می کند. سپس سازنده چراغ باید به صورت اختصاصی چراغی تولید کند که هم از نظر اقتصادی به صرفه باشد و هم بتواند زاویه پخش نور مناسب را برای سوژه ایجاد کند.
در مورد چراغ دفنی کافیست یک امتداد از درختان را درنظر بگیرید که می خواهیم آنها را به صورت درونی نورپردازی کنیم. نور شدید اما استاندارد برای درخت. در این حالت اگر فرض کنیم درختان ما از نوع کاج بوده و ارتفاع شاخ و برگ هرکدام از زمین تقریبا ۵ متر است، آنگاه محاسبات علمی و میدانی پخش نور باید انجام پذیرد. سپس شرکت سازنده باید یک محصول سفارشی را برای این پروژه نورپردازی تولید کند.
گروه نورنگار برای تمامی پروژه هایی که انجام می دهد، چراغ دفنی سفارشی تولید میکند تا اتلاف نور به حداقل ممکن برسد. عملیات تنظیم رنگ با انتخاب نوع ال ای دی مناسب و عملیات تنظیم زاویه تابش نیز با لنز گذاری مناسب اجرایی می شود.

 

اگر می خواهید از نورنگار خرید کنید و برای پروژه نورپردازی خود نیاز به مشاوره تخصصی هم نیاز دارید، متخصصان نورنگار به شما مشاوره رایگان می دهند.

یکی از شعارهای نورنگار “همراهی با مشتری از ابتدا تا انتهای پروژه” است! ما دانش ۱۵ ساله خود در نورپردازی و روشنایی را که از طراحی پروژه های مختلف کسب کرده ایم، به خدمت شما می آوریم. گروه نورنگار انواع چراغ های دفنی را تولید می کند.
جالب است بدانید که ما یکی از اولین و قدیمی ترین سازندگان چراغ دفنی DMX در تاریخ نورپردازی ایران هستیم! پروژه های نورپردازی RGB و DMX نورنگار از ۱۲ سال پیش و با ال ای دی های ۵ میلی متری کلید خورد. در صورتیکه برای پروژه نورپردازی نیاز به مشاوره دارید ما در خدمتیم.

برخی از شرکت‌ها و سازمان‌هایی که تاکنون افتخار همکاری با آن‌ها را داشته‌ایم

برخی از مشتریان ما

پل های ارتباطی

تماس با نورنگار اسپادانا

از حسن توجه ، تماس و ارتباط شما مـتشکریم . ما نیز خود را متعهد میدانیم این اعتماد و حسن انتخاب شما را با ارائه خدمات مطلوب ارج نهاده و اعتماد شما را پاس بداریم.
برای ارتباط با ما میتوانید از آدرس ایمیل و فرم زیر استفاده فرمائید

ساعات کار :

شنبه تا چهارشنبه ۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰

پنج شنبه ۹:۰۰ الی ۱۳:۰۰

تلفن :

٣٢٢۶١٨٢٣-٠٣١

مشاور نورپردازی: ۰۹۱۳۲۱۶۴۱۰۸ شاه رضایی

آدرس :

اصفهان
انتهای خیابان بزرگمهر – جنب میدان احمدآباد-کوچه ۷۷ -پلاک ۱۰۰۷ -شرکت فنی مهندسی نورنگاراسپادانا