معرفی چراغ استخری ضد آب

معرفی چراغ استخری ضد آب

چراغ استخری ضد آب چیست؟ آیا شما هم تاکنون به سالن های استخری، ویلاها و استخرهای خانگی مراجعه کرده اید که روشنایی جذابی در کنارهای استخر دارند؟ لامپ ها و LEDهای به کار رفته در این اماکن یک نوع چراغ استخر است که می خواهیم به معرفی آن بپردازیم. همچنین در ادامه با ویژگی ها و کاربردهای آن در محیط های مختلف آشنا می شویم.

چراغ استخری ضد آب چیست؟

امروزه برای روشنایی محیط، از انواع مختلفی از لامپ ها استفاده می شوند که یکی از آنها، چراغ استخری ضد آب است. این نوع از آب نماها، معمولا علاوه بر کاربرد آنها به منظور روشنایی محیط، برای نورپردازی استخر شما نیز استفاده می شوند. شما می توانید به کمک این المان ها، برای زیبایی محیط نیز اقدام کنید و کیفیت روشنایی محیط را افزایش دهید.

استفاده از چراغ های استخری در قالب LED های پروژکتوری به کار گرفته می شوند. شما می توانید از آنها با توجه به درجه حفاظت IP68ای که برای قاب های آنها وجود دارند، جهت ایزوله کردن آن از محیط های آبی استفاده کنید. IP68 ویژگی مهمی است که در ادامه به معرفی آن نیز می پردازیم.‌ برای استفاده از این چراغ ها، قاب هایی بر روی آن قرار می گیرند که حفاظت کاملی از آن را در برابر رطوبت و تماس آب ایجاد می کند.

شما می توانید انواع چراغ استخری را در مدل های زیر بیابید که عبارتند از:

 • چراغ استخری توکار: استفاده از این مدل چراغ ها می تواند در کف یا کناره های استخر به کار گرفته شود. این مدل چراغ ها به صورت توکار به کار می روند اما با این حال نیز می توانند نور خوبی را در اطراف خود ایجاد کنند. قابل ذکر است که نصب آنها در استخرهای از پیش ساخته که در آن فضای مناسب برای چراغ تعبیه نشده غیر ممکن میباشد
 • چراغ استخری روکار: مدل های قبلی از انواع چراغ آبنما دارای نمونه های روکار هم هستند که دردسر کمتری برای نصب دارند. چراغ استخری های نصب روکار در دونوع ۱ پایه دار و ۲ فواره‌ای یا دورنازلی وجود دارند.
 • ویژگی های چراغ استخری ضد آب

  ویژگی هایی که چراغ استخری ضد آب دارد چیست؟ ویژگی های مختلفی برای آنکه این نوع LEDها بتوانند در محیط آبی به خوبی کار کنند، درنظر گرفته شده است. همچنین شیوه اتصال آنها نیز جزئی از ویژگی های طراحی آنها است. در این خصوص می توان به موارد زیر اشاره نمود که عبارتند از:

  • IP68: همانطور که در قسمت قبل نیز به آن اشاره کردیم، IP68 یک ویژگی مهم است که برای حفظ چراغ های استخری به کار گرفته می شود. در واقع یک نوع استاندارد برای ویژگی ضد آب بودن کالا است که توسط کمیته بین المللی الکتروتکنیک ارائه شده اند. عدد ۶ به معنای حفاظت از آنها در برابر ریزگردها بوده و عدد ۸ به معنای عایق بودن دائمی در آب می باشد.
  • نحوه نصب: چراغ های استخری به صورت توکار و روکار قابل نصب است. بدین معنا که می توانید آن را در داخل منافذ و دیواره های استخر جای داده و یا بیرون آن بگذارید. این کار می تواند منجر به زیبایی بیشتر چراغ ها شده و یا در مدل های رو کار، هزینه را کمتر و روند کار را سریع تر کند.
  • ولتاژهای کم: این نوع از چراغ ها به منظور جلوگیری از برق گرفتگی، دارای ولتاژ های کمی هستند که می تواند خطر برق گرفتگی را کاهش دهد. به همین خاطر است که در مسیر سیم کشی و تغذیه آن نیز از ترانس استفاده می شود تا ولتاژ پایین تر بیاید.

  دیگر ویژگی هایی که برای این چراغ ها می توان ذکر کرد، عبارتند از: زاویه های تابش مختلف، تولید نور در رنگ های مختلف RGB که در برخی مدل ها وجود دارند، توان های مختلف که برای این لامپ ها درنظر گرفته شده است و رنگ های مختلفی با شدت نوردهی متفاوتی دارند.

 • کاربرد چراغ استخری ضد آب

  استفاده از چراغ استخری ضد آب برای محیط های آبی و با رطوبت کاربرد دارد. به عنوان مثال شما می توانید از آن برای محیط های مختلف زیر استفاده کنید:

  • حوضچه های آب،
  • سالن های سونا،
  • استخر ها،
  • آبنماها،
  • سالن های استخر عمومی و خصوصی،
  • آبشارهای مصنوعی خیره کننده،

  از آنجایی که آب ها به عنوان موادی هستند که نور را انعکاس می کنند، شما قادر هستید تا محصولات این چنینی را برای تامین نور محیط استفاده کنید. همچنین به کار بردن چنین ledهایی می تواند ترکیب زیبایی را برای محیط ایجاد نماید که تصاویر خیره کننده ای ایجاد می نماید.

  کاربرد رایج دیگری که می توانید با خریدچراغ استخری ضدآب به آن دست یابید، زیباتر کردن محیط های مجلل مانند سالن های عروسی، کاخ ها، ویلاها و محیط های تفریحی است. به عنوان مثال،از چراغ استخری های توکار در ویلاهای مدرن بسیار استفاده می شود.

 • سوالات متداول

  در انتهای این مقاله نیز راجع به سوالات متداولی که کاربران ممکن است از چراغ استخری ضدآب بپرسند می پردازیم که عبارتند از:

  • انواع چراغ استخری دارای چه ولتاژهایی است؟

  ولتاژهای این نوع از LEDها کمتر از لامپ ها بوده و معمولا برای کارکرد خود به ۱۲ تا ۲۴ ولت نیاز دارند.

  • اصول نورپردازی با چراغ های استخری چگونه است؟

  در پاسخ به این پرسش باید گفت نورپردازی با این نوع از لامپ ها، می تواند به گونه ای استفاده شود که به عمق محیط شما روشنایی ببخشد. همچنین شما می توانید از آن برای نشان دادن طرفین استخر یا مسیر رفت و آمد استفاده کنید.

  • آیا این نوع چراغ ها برای پله های اطراف استخر نیز کاربرد دارند؟

  بله؛ شما می توانید از آنها برای محلی که ممکن است امکان سر خوردن و یا افتادن و دیدن نشدن نیز استفاده کنید. این کار باعث افزایش ایمنی محیط نیز خواهد شد.

 • چراغ استخری ضد آب نورنگار بدون استفاده از رزین تولید میشود . برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی این محصول به ویترین محصولات شرکت مراجعه کنید.

درباره نویسنده

نورنگار

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه

برخی از شرکت‌ها و سازمان‌هایی که تاکنون افتخار همکاری با آن‌ها را داشته‌ایم

برخی از مشتریان ما

پل های ارتباطی

تماس با نورنگار اسپادانا

از حسن توجه ، تماس و ارتباط شما مـتشکریم . ما نیز خود را متعهد میدانیم این اعتماد و حسن انتخاب شما را با ارائه خدمات مطلوب ارج نهاده و اعتماد شما را پاس بداریم.
برای ارتباط با ما میتوانید از آدرس ایمیل و فرم زیر استفاده فرمائید

ساعات کار :

شنبه تا چهارشنبه ۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰

پنج شنبه ۹:۰۰ الی ۱۳:۰۰

تماس با ما:

۲۳ ۱۸ ۲۶ ۳۲ – ۰۳۱

آدرس :

اصفهان
انتهای خیابان بزرگمهر – جنب میدان احمدآباد-کوچه ۷۷ -پلاک ۱۰۰۷ -شرکت فنی مهندسی نورنگاراسپادانا