زاویه ی تابش و پخش نور پروژکتور ال ای دی

زاویه ی تابش و پخش نور پروژکتور ال ای دی

برای هر پروژکتور ال ای دی چند مشخصه ی نوری تعریف می گردد. زاویه ی پخش نور و زاویه ی تابش نور از ویژگی های مهمی است که محاسبه درست آن در نورپردازی اهمیت دارد و باعث کاهش تعداد پروژکتور ها و در نتیجه بهینه تر شدن هزینه ی نورپردازی می گردد. منظور از پروژکتور ال ای دی در این مقاله، (پروژکتور پاور ال ای دی) است. اگر دنیای نورپردازی ال ای دی برای شما تازگی دارد می‌توانید برای پی بردن به تفاوت پروژکتور ال ای دی و پروژکتور سدیم ، به این مقاله مراجعه کنید.

تعریف زاویه ی تابش نور در پروژکتور:

زاویه ی تابش، زاویه ای است که محور عمود بر سطح پروژکتور با محور افقی یا عمودی می سازد و محل قرار گیری پروژکتور را تعیین می کند. در چراغ دفنی تنظیم این زاویه بر عهده ی فونداسیون است. در وال واشر، چراغ آبنما و پروژکتور ال ای دی، دستک وظیفه ی تنظیم این زاویه را دارد.

تعریف زاویه ی پخش نور پروژکتور LED :

زاویه ای که نور منتشر شده از هر ال ای دی، تحت آن زاویه می تابد. وظیفه ی تنظیم زاویه ی پخش نور بر عهده ی لنز است. لنز ها بر روی پاور ال ای دی نصب میگردند و زاویه ی نور خروجی را تنظیم می کنند. در پروژکتور LED ای که به صورت سفارشی ساخته می شود میتوان از لنزها با قدرت پخش نور مختلف استفاده کرد تا بهترین پوشش نوری برای سوژه ی نورپردازی ایجاد شود. اگر در مشخصات یک چراغ ال ای دی، زاویه پخش 30 درجه آمده باشد یعنی تمامی پاور ال ای دی های موجود در آن لنز 30 درجه خورده اند. اگر روی ال ای دی هیچ لنزی سوار نشده باشد، زاویه ی پخش حدودا 160 تا 170 درجه است. زاویه برای هر چراغ ال ای دی از 5 تا 170 درجه قابل تنظیم است که باید آنرا نسبت به ابعاد پروژه و محل سوژه ها تنظیم نمود.

شما می توانید برای ارتباط با ما و مشاوره نورپردازی اینجا کلیک نمایید.

 

درباره نویسنده

نورنگار

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه

برخی از شرکت‌ها و سازمان‌هایی که تاکنون افتخار همکاری با آن‌ها را داشته‌ایم

برخی از مشتریان ما

پل های ارتباطی

تماس با نورنگار اسپادانا

از حسن توجه ، تماس و ارتباط شما مـتشکریم . ما نیز خود را متعهد میدانیم این اعتماد و حسن انتخاب شما را با ارائه خدمات مطلوب ارج نهاده و اعتماد شما را پاس بداریم.
برای ارتباط با ما میتوانید از آدرس ایمیل و فرم زیر استفاده فرمائید

ساعات کار :

شنبه تا چهارشنبه ۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰

پنج شنبه ۹:۰۰ الی ۱۳:۰۰

تماس با ما:

۲۳ ۱۸ ۲۶ ۳۲ – ۰۳۱

آدرس :

اصفهان
انتهای خیابان بزرگمهر – جنب میدان احمدآباد-کوچه ۷۷ -پلاک ۱۰۰۷ -شرکت فنی مهندسی نورنگاراسپادانا