پروژکتور RGB ال ای دی چه رنگهایی می‌تواند بسازد؟

پروژکتور RGB ال ای دی چه رنگهایی می‌تواند بسازد؟

پروژکتور RGB ال ای دی و رنگهایی که میتوانیم با آن بسازیم.

در نورپردازی نما با پروژکتور RGB ال ای دی ، باید به هماهنگی انیمیشن و رنگهای آن با رنگ محیط توجه نمود( روانشناسی محیط ). از ترکیب نور ال ای دی های قرمز، سبز و آبی می توان به طیف گسترده ای از انواع رنگها دست یافت. این کار با تغییرات محاسبه شده در ولتاژ اعمال شده به دو سر ال ای دی انجام می پذیرد.

پروژکتور استخری یا چراغ آب نما RGB ، می تواند با ترکیب سه رنگ اصلی ، هزاران رنگ جذاب برای نورپردازی آب بسازد.

فارغ از نوع پروژکتور ال ای دی (چراغ دفنی، والواشر LED ، پروژکتور ال ای دی و چراغ آبنما)، در برخی از پروژکتور های آر جی بی از ال ای دی های 3 رنگ استفاده شده است (پروژکتور آر جی بی تک ال ای دی و چهار ال ای دی در عکس فوق)، با هرکدام از ال ای دی ها می توان تمام رنگها را ساخت.

برخی دیگر از پروژکتور ها از ترکیب ال ای دی های تک رنگ قرمز سبز و آبی ساخته شده است (پروژکتور آبنما عکس فوق که ال ای دی های سبز رنگ آن روشن شده است) که در هر زمان، یک یا دو گروهِ رنگی روشن است.

پروژکتور RGB چندین هزار رنگ مختلف را می تواند تولید کند.

در یک سیستم نورپردازی RGB  باید بتوان چند هزار رنگ مختلف تولید کرد. جدول زیر بیانگر رنگهای اصلی و نحوه ی ترکیب آنها است که یک ذهنیت کلی از سیستم ترکیب رنگ ال ای دی را تجسم می کند.

با ترکیبات مختلف رنگ های ال ای دی (قرمز، سبز، آبی) می توان طیف گسترده ای از رنگها را تولید نمود. تنها رنگهایی که تولید آنها توسط پروژکتور ال ای دی ناممکن است، رنگهای تیره مانند قهوه ای سیر یا مشکی یا خاکستری و … می باشند.

پروژکتور RGB گزینه مناسبی برای نورپردازی نما با زمینه پرنشاط و خلاق است.

اگر از پروژکتور ال ای دی RGB برای نورپردازی یک محیط شاد و مفرح استفاده می گردد باید از انیمیشن های ریتمیک و هیجان انگیز استفاده شود. در این اماکن می توان از ترکیبات نور قرمز برای شادابی و جلب توجه بیشتر استفاده نمود.

همچنین توصیه می شود برای نورپردازی محیط های کلاسیک و فاخر، رنگ های متناسب (که با ریتم آرام و ملایم اجرا میشوند) استفاده گردد.

انیمیشن پروژکتور RGB باید متناسب با روانشناسی محیط و هنجار های آن برنامه نویسی شوند.

انیمیشن های نورپردازی نما ، اگر درست برنامه نویسی شوند، می توانند بیانگر حس های مختلفی باشند و حالت آرامش، هیجان، خلاقیت، تفکر، تمرکز و … را به مخاطب القا نمایند.

برای آشنایی بیشتر با پروژکتور آر جی بی می توانید به مقاله ی مقایسه ی پروژکتور ال ای دی تک رنگ و RGB مراجعه نمایید.

درباره نویسنده

نورنگار

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه

برخی از شرکت‌ها و سازمان‌هایی که تاکنون افتخار همکاری با آن‌ها را داشته‌ایم

برخی از مشتریان ما

پل های ارتباطی

تماس با نورنگار اسپادانا

از حسن توجه ، تماس و ارتباط شما مـتشکریم . ما نیز خود را متعهد میدانیم این اعتماد و حسن انتخاب شما را با ارائه خدمات مطلوب ارج نهاده و اعتماد شما را پاس بداریم.
برای ارتباط با ما میتوانید از آدرس ایمیل و فرم زیر استفاده فرمائید

ساعات کار :

شنبه تا چهارشنبه ۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰

پنج شنبه ۹:۰۰ الی ۱۳:۰۰

تلفن :

٣٢٢۶١٨٢٣-٠٣١

مشاور نورپردازی: ۰۹۱۳۲۱۶۴۱۰۸ شاه رضایی

آدرس :

اصفهان
انتهای خیابان بزرگمهر – جنب میدان احمدآباد-کوچه ۷۷ -پلاک ۱۰۰۷ -شرکت فنی مهندسی نورنگاراسپادانا