. تماس با ما  تماس با ما   مقالات  مقالات   محصولات دکوراتیو  محصولات دکوراتیو   محصولات نورپردازی  محصولات نورپردازی   پروژه های اجراشده  پروژه های اجراشده   صفحه اول  صفحه اول  
محصولات
محصولات outdoor
چراغ دفنی
پروژکتور
والواشر
چراغ استخری و آبنما
پروژه های نورپردازی
نورپردازی پل
نورپردازی نما
نورپردازی فضای سبز
نورپردازی درخت
نورپردازی مجسمه
گالری
کنترلر پیکسلی ریموت دار نورنگار مدل DMX3618مقالات  با پروژکتور RGB چه رنگهایی می توان ساخت؟ 

مقالات ، با پروژکتور RGB چه رنگهایی می توان ساخت؟

با پروژکتور ال ای دی RGB چه رنگهایی می توان ساخت؟


در نورپردازی با پروژکتور ال ای دی RGB ، باید به هماهنگی انیمیشن و رنگهای آن با رنگ محیط توجه نمود. از ترکیب نور ال ای دی های رنگی می توان به طیف گسترده ای از انواع رنگها دست یافت. این کار با کنترل ولتاژ دو سر ال ای دی انجام می پذیرد.

نورنگار، چراغ آبنما ال ای دی آر جی بی

فارغ از نوع چراغ ال ای دی (چراغ دفنی، والواشر LED ، پروژکتور ال ای دی و چراغ آبنما)، در برخی از پروژکتور ها از ال ای دی های 3 رنگ استفاده شده است (پروژکتور های تک ال ای دی و چهار ال ای دی در عکس فوق). با هرکدام از ال ای دی ها می توان تمام رنگها را ساخت.

برخی دیگر از پروژکتور ها از ترکیب ال ای دی های تک رنگ قرمز سبز و آبی ساخته شده است (پروژکتور آبنما عکس فوق که ال ای دی های سبز رنگ آن روشن شده است) که در هر زمان، یک یا دو گروهِ رنگی روشن است.

در یک سیستم نورپردازی ال ای دی باید بتوان چند هزار رنگ مختلف تولید کرد. جدول زیر بیانگر رنگهای اصلی و نحوه ی ترکیب آنها است که یک ذهنیت کلی از سیستم ترکیب رنگ ال ای دی را تجسم می کند.

نورنگار-پروژکتور ال ای دی -RGB

با ترکیبات مختلف رنگ های ال ای دی (قرمز، سبز، آبی) می توان طیف گسترده ای از رنگها را تولید نمود. تنها رنگهایی که تولید آنها توسط پروژکتور ال ای دی ناممکن است، رنگهای تیره مانند قهوه ای سیر یا مشکی یا خاکستری و ... می باشند.

اگر از پروژکتور ال ای دی RGB برای نورپردازی یک محیط شاد و مفرح استفاده می گردد باید از انیمیشن های ریتمیک و هیجان انگیز استفاده شود. در این اماکن می توان از ترکیبات نور قرمز برای شادابی و جلب توجه بیشتر استفاده نمود.

 همچنین توصیه می شود برای نورپردازی محیط های کلاسیک و فاخر، رنگ های متناسب  (که با ریتم آرام و ملایم اجرا میشوند) استفاده گردد.

انیمیشن های یک پروژه ی نورپردازی اگر درست برنامه نویسی شوند، می توانند بیانگر حس های مختلفی باشند و حالت آرامش، هیجان، خلاقیت، تفکر، تمرکز و ... را به مخاطب القا نمایند.

برای آشنایی بیشتر با پروژکتور های RGB می توانید به مقاله ی مقایسه ی پروژکتور ال ای دی تک رنگ و RGB مراجعه نمایید.
           

  عناوين مرتبط :
کليه حقوق اين سايت برای شرکت نورنگار اسپادانا (نورانا ) محفوظ است

noor-negar.com