با پروژکتور ال ای دی RGB چه رنگهایی می توان ساخت؟

با پروژکتور ال ای دی RGB چه رنگهایی می توان ساخت؟

در نورپردازی با پروژکتور ال ای دی RGB ، باید به هماهنگی انیمیشن و رنگهای آن با رنگ محیط توجه نمود. از ترکیب نور ال ای دی های رنگی می توان به طیف گسترده ای از انواع رنگها دست یافت. این کار با کنترل ولتاژ دو سر ال ای دی انجام می پذیرد.

 

فارغ از نوع چراغ ال ای دی (چراغ دفنی، والواشر LED ، پروژکتور ال ای دی و چراغ آبنما)، در برخی از پروژکتور ها از ال ای دی های ۳ رنگ استفاده شده است (پروژکتور های تک ال ای دی و چهار ال ای دی در عکس فوق). با هرکدام از ال ای دی ها می توان تمام رنگها را ساخت.

برخی دیگر از پروژکتور ها از ترکیب ال ای دی های تک رنگ قرمز سبز و آبی ساخته شده است (پروژکتور آبنما عکس فوق که ال ای دی های سبز رنگ آن روشن شده است) که در هر زمان، یک یا دو گروهِ رنگی روشن است.

در یک سیستم نورپردازی ال ای دی باید بتوان چند هزار رنگ مختلف تولید کرد. جدول زیر بیانگر رنگهای اصلی و نحوه ی ترکیب آنها است که یک ذهنیت کلی از سیستم ترکیب رنگ ال ای دی را تجسم می کند.

با ترکیبات مختلف رنگ های ال ای دی (قرمز، سبز، آبی) می توان طیف گسترده ای از رنگها را تولید نمود. تنها رنگهایی که تولید آنها توسط پروژکتور ال ای دی ناممکن است، رنگهای تیره مانند قهوه ای سیر یا مشکی یا خاکستری و … می باشند.

اگر از پروژکتور ال ای دی RGB برای نورپردازی یک محیط شاد و مفرح استفاده می گردد باید از انیمیشن های ریتمیک و هیجان انگیز استفاده شود. در این اماکن می توان از ترکیبات نور قرمز برای شادابی و جلب توجه بیشتر استفاده نمود.

همچنین توصیه می شود برای نورپردازی محیط های کلاسیک و فاخر، رنگ های متناسب (که با ریتم آرام و ملایم اجرا میشوند) استفاده گردد.

انیمیشن های یک پروژه ی نورپردازی اگر درست برنامه نویسی شوند، می توانند بیانگر حس های مختلفی باشند و حالت آرامش، هیجان، خلاقیت، تفکر، تمرکز و … را به مخاطب القا نمایند.

برای آشنایی بیشتر با پروژکتور های RGB می توانید به مقاله ی مقایسه ی پروژکتور ال ای دی تک رنگ و RGB مراجعه نمایید.

درباره نویسنده

نورنگار

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه

بهترین ها برای شماست

برخی همکاران

پل های ارتباطی

تماس با نورنگار اسپادانا

از حسن توجه ، تماس و ارتباط شما مـتشکريم . ما نيز خود را متعهد ميدانيم اين اعتماد و حسن انتخاب شما را با ارائه خدمات مطلوب ارج نهاده و اعتماد شما را پاس بداريم.
برای ارتباط با ما ميتوانيد از آدرس ايميل و فرم زير استفاده فرمائيد

ساعات کار :

شنبه تا چهارشنبه ۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰

پنج شنبه ۹:۰۰ الی ۱۳:۰۰

تلفن :

031-95024108

مشاور نورپردازی: ۰۹۱۳۲۱۶۴۱۰۸ شاه رضایی
مشاور فنی : ۰۹۱۳۷۳۸۲۹۱۶ مظاهری

آدرس :

اصفهان
انتهای خیابان بزرگمهر – جنب میدان احمدآباد-کوچه ۷۷ -پلاک ۱۰۰۷ -شرکت فنی مهندسی نورنگاراسپادانا